вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety drewniane błyskawicznie się eksploatują i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się rozpocząć od poprawnego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий